logo

Найближча аптека:Аптека №31, Київ, просп. Науки, 4

Гаряча лінія 044 407-90-90

“Доступні ліки” отримали майже 26 тисяч киян

За два тижні роботи за програмою “Доступні ліки” відпущено ліків за 26 тисячами рецептів. Про це генеральний директор КП «Фармація» Руслан Світлий розповів в інтерв'ю кримсько-татарському телеканалу “АТР”.
Програма “Доступні ліки” не передбачає розподілу коштів на кожну аптеку. Аптека видає ліки за рецептами, формує реєстр, в якому зазначено суму, на яку були відпущенні ліки, і подає цей реєстр до управління охорони здоров'я району, з яким була підписана угода. І протягом 5 днів розпорядник коштів — тобто РУОЗ — повинен компенсувати цю суму.

Головна проблема на сьогодні — це погана поінформованість населення. Тому що люди приходять і розраховують отримати ці ліки безоплатно. І коли вони вже в аптеці дізнаються, що їм потрібно буде доплатити за ліки з власної кишені, це викликає невдоволення. Це також підсилено тим, що раніше люди отримували ці ліки безоплатно відповідно до Постанови КМУ №1303. Зрозуміло, що це спричиняє непорозуміння, люди незадоволені.

Друга проблема — асортимент. На сьогодні до програми включено найдешевші ліки, і пацієнти залишаються незадоволені. Адже коли кілька років тому працювала програма по гіпертонії, там було багато імпортних препаратів. Люди почали ними лікуватися, звикли до них, а тепер вони будуть змушені перейти на дешеві аналоги або купувати ліки за власні кошти. Звичайно, ми, як мережа соціальних аптек, маємо досвід роботи з різними соціальними групами населення, і наші спеціалісти в аптеках досить швидко згладжують різні конфліктні ситуації.

Варто зазначити, що від початку участі КП “Фармація” у програмі “Доступні ліки” ми відпустили населенню ліків за близько 26 тисячами рецептів. Це велике навантаження на нашу аптечну мережу, що спричиняє величезні черги, а це — дуже незручно для пацієнтів. Тому ми сподіваємося, що і комерційні аптеки найближчим часом приєднаються до цієї програми.