logo

Найближча аптека:Аптека №31, Київ, просп. Науки, 4

Гаряча лінія 044 407-90-90

КП “Фармація” готується відпускати ліки за урядовою програмою

Генеральний директор КП “Фармація” Руслан Світлий в інтерв'ю українським телеканалам повідомив, що столична мережа комунальних аптек однією з перших в Україні почне відпускати лікарські засоби за програмою “Доступні ліки”. Участь в урядовій програмі братимуть 54 аптеки комунальної мережі, які вже мають досвід роботи з соціальними проектами, спрямованими на благо здоров'я киян.


- Наказом МОЗ затверджено Реєстр торговельних назв лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Нині цей Реєстр прийнятий в роботу відповідними департаментами КП “Фармація”, проводиться аналіз залишків та формується замовлення на лікарські засоби. Як тільки зазначений у Реєстрі асортимент ліків надійде до аптек нашої мережі, в них буде розміщено спеціальну інформаційну наліпку, і пацієнти зможуть прийти з рецептом та отримати ліки безкоштовно чи з частковою доплатою.

Перелік ліків у Реєстрі складається зі 157 лікарських засобів вітчизняних та іноземних виробників. Всього до реєстру включено 48 імпортних препаратів із 14 країн. Це переважно ліки європейських фармвиробників, а також індійські та ізраїльські препарати.

Відповідно до реєстру МОЗ, повному відшкодуванню підлягають 23 препарати, з яких 3 — іноземного виробництва. Менше 1 гривні пацієнтам обійдуться 10 препаратів, в тому числі 2 імпортні. Ліки, які коштують 500-600 гривень, завдяки цій програмі, значно втратили в ціні. Наприклад, лікарський засіб від астми, роздрібна ціна якого сягає 605 гривень, — за програмою “Доступні ліки” пацієнт зможе придбати всього за 80 гривень, решту компенсує держава.

В аптеках КП “Фармація”, що долучаються до відпуску лікарських засобів за програмою “Доступні ліки”, працюють фахівці, які мають вагомий досвід роботи з соціальними програмами столиці, адже саме ці аптеки тривалий час відпускали ліки за пільговими рецептами. Там створені комфортні умови для пацієнтів,є необхідне програмне забезпечення тощо.

Переважна більшість препаратів, зазначених у Реєстрі, є в аптеках нашої мережі. Нині ми проводимо аналіз цін, залишків, робимо переоцінку, вносимо зміни у програмне забезпечення та замовляємо ті препарати, яких в нашому асортименті не вистачає. Потім це все буде доставлено до аптек, на яких буде розміщено наліпку про участь у програмі “Доступні ліки”, і з цього часу розпочнеться відпуск ліків за цією програмою.