logo

Найближча аптека:Аптека №31, Київ, просп. Науки, 4

Гаряча лінія 044 407-90-90

У мережі аптек КП “Фармація” — тільки якісні ліки


Часто, коли хтось запитує, які переваги пропонує киянам КП “Фармація”, то найперше, що він чує у відповідь — це висока якість ліків у аптеках нашої мережі. Це не лише перевірені вітчизняні та іноземні виробники, офіційні імпортери, але й надзвичайно ретельна перевірка на підприємстві, адже саме від якості ліків залежить здоров'я людей.

Варто зазначити, що висока якість ліків та абсолютна неприпустимість навіть найменшої можливості придбати неякісні, протерміновані ліки або фальсифікат у мережі аптек КП “Фармація”- це справа честі кожного працівника підприємства. І ретельну багаторівневу перевірку проходять не лише лікарські засоби, але й усі інші товари, які реалізуються аптеками нашого підприємства та постачаються до лікувально-профілактичних закладів.

До того, як потрапити до аптек, всі ліки, БАДи, гомеопатичні препарати та засоби медичного призначення надходять до аптечної бази. Тут у зоні прийомки товару спеціаліст відділу вхідного контролю перевіряє відповідність супровідним документам усіх партій лікарських засобів та супутніх товарів.Зокрема, перевіряється на відповідність документам найменування, номер серії,термін придатності, лікарська форма та дозування, номер та термін дії реєстраційного посвідчення; маркування; а також наявність та зміст листка-вкладиша чи інструкції для медичного застосування; зовнішній вигляд групової тари, зовнішньої та внутрішньої упаковки на цілісність (без її розкриття), наявність пошкоджень, якість пакувальних матеріалів. Окремо лікарські засоби та супутні товари перевіряються з розкриттям упаковок щодо розміру, форми, однорідності, кількості одиниць в упаковці, наявності забруднення тощо.


Також проводиться перевірка наявності в кожній партії товарів усіх необхідних супровідних документів. Це передовсім копія сертифікату якості, який видається виробником або особою, яка офіційно представляє виробника на території України (для ліків іноземного виробництва). Другий документ — висновок про якість ввезеного в Україну лікарського засобу (для імпортних засобів), висновок про відповідність МІБП (медичні імунобіологічні препарати) з печаткою постачальника.

Надзвичайно прискіпливо відділ вхідного контролю перевіряє також продукти харчування та харчові добавки (зокрема дитяче харчування). Такі товари мають відповідати зазначеним у документах найменуванню, номеру серії, терміну придатності тощо. Візуально спеціаліст відділу перевіряє дані про основні властивості, склад, номінальну кількість, енергетичну цінність, умови зберігання та використання.

Супутні товари обов'язково повинні мати свідоцтво про державну реєстрацію в Україні чи висновок державної санітарно-епідеміологічної служби.

Так само за розробленими Держлікслужбою України нормативами лікарські засоби, супутні товари, добавки та продукти харчування проходять ретельну перевірку відповідальним працівником аптеки. Багаторівневий вхідний контроль унеможливлює потрапляння до аптек мережі КП “Фармація” не лише фальсифікованого товару, але й неякісного, протермінованого, в зіпсованій упаковці тощо. Візуальний контроль з розкриттям упаковки дає можливість виявити погрішності контролю якості на виробництві: наявність порожньої упаковки, недостатня кількість блістерів чи капсул у блістері і т.д. Такий товар повертається виробникові.

Час від часу з'являються розпорядження вилучити з обігу забраковані Держлікслужбою ліки. Такі препарати поміщаються у “Карантин”. Наприклад, в даний час у “Карантині” аптекарської бази КП “Фармація” зберігаються ліки, які не відповідають вимогам якості через встановлену негерметичність контейнера, чи виявлені в ході перевірки Держлікслужби сторонні домішки. Поки йдуть перевірки регуляторного органу, такі ліки в аптеках не реалізуються.

Невідповідність хоча б одному показнику будь-якого товару, який має надійти до аптек нашої мережі, - це причина для повернення товару виробнику чи імпортеру. Постачальник такий товар приймає, а замість нього повертає якісний.

Трапляється, що є попит на певну категорію товарів, знаходять виробника, але він не має сертифікатів відповідності на потрібний товар. Тоді відділ вхідного контролю звертається до лабораторії підприємства для проведення аналізів та встановлення відповідності якості такого товару. Це можуть бути нові серії ефірних олій, деяких мазей, розчинів, порошків та присипань та інших субстанцій. Крім того, лабораторна перевірка проводиться у випадку, якщо є найменші сумніви щодо відповідності препарату вимогам якості.


Серед іншого лабораторія також надає аптекам реактиви для контролю якості води, для перевірки якості ліків, які виготовляються безпосередньо в аптеках. Перелік таких лікарських засобів досить таки великий. Це і розчини для ін'єкцій, і мазі для зовнішнього застосування, і краплі для очей, і різноманітні розчини. Такі ліки виготовляють під безпосереднім контролем фахівця з якості в аптеці, крім того, якість аптечних ліків проходить періодичну перевірку в лабораторії.

Такий ретельний контроль потрібен, аби в мережі наших аптек люди могли придбати якісні ліки, які дійсно дадуть очікуваний ефект. Особливо це актуально з огляду на зростання кількості публікацій щодо виявлених великих партій контрафактних ліків, виробництв фальсифікованих ліків тощо. Зокрема, користуючись з мораторіїв на перевірки торгових точок, у тому числі і на фармацевтичному ринку, почали з'являтися групи осіб, які налагоджують виробництво підроблених ліків. Це не лише руйнує довіру громадян до медицини та фармації, але й несе безпосередню загрозу здоров'ю громадян. Такі виробництва фальсифікату протягом минулого року були викриті у Харківській, Херсонській, Одеській та Івано-Франківській областях.

Унеможливити саму імовірність придбати неякісні ліки чи інші товари — це аксіома діяльності КП “Фармація” на всіх етапах руху фармацевтичної продукції від виробника до кінцевого споживача, адже здоров'я киян — це турбота і відповідальність нашого підприємства.