logo

Найближча аптека:Аптека №31, Київ, просп. Науки, 4

Гаряча лінія 044 407-90-90

Вакцини від грипу будуть, панікувати не варто

В інтерв'ю українським телеканалам генеральний директор КП “Фармація” Руслан Світлий наголосив, що до початку епідсезону вакцини від грипу будуть, тому не потрібно створювати ажіотажу довкола цього питання.


- Нещодавно у ЗМІ з'явилася інформація, що вакцини від грипу до України не пустили, і люди вже починають панікувати. Я вважаю, що причин для паніки немає. Справа в тому, що вакцини завозять до початку епідеміологічного сезону, тому всі бажаючі зможуть вчасно пройти вакцинацію.

Кожного року наприкінці жовтня Департамент охорони здоров'я м.Києва підписує наказ про організацію проведення щеплення від грипу у місті Києві, в якому визначає локації проведення щеплень, вакцини проти яких штамів грипу будуть використовуватись та інші питання. Покладаючись на цей наказ, ми видаємо свій наказ по комунальному підприємству, в якому вказуємо також де будуть проводитись щеплення, куди та в якій кількості будуть поставлені вакцини. І вже на початку листопада пункти щеплень ми забезпечимо вакцинами. Людина приходить в аптеку, сплачує за вакцину, з чеком іде в пункт щеплення, де вакцина зберігається в спеціальних умовах, і отримує щеплення.

Цього року, за інформацією Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками, на перевірку надійшли вакцини від чотирьох виробників. На разі сертифікацію пройшла поки що одна вакцина — корейського виробництва, що свідчить про те, що вона досить якісна. Раніше кияни кілька років поспіль проходили щеплення вакциною “Ваксігрип” виробництва «Санофі Пастер С.А.», Франція, яка себе гарно зарекомендувала. На сьогодні офіційний дистриб'ютор ТОВ “Санофі-Авентіс Україна” звернувся до Держлікслужби щодо надання висновків про відповідність цієї вакцини вимогам українських та міжнародних стандартів. Я вважаю, що цей виробник усуне всі недоліки і його вакцина також пройде сертифікацію.

Взагалі вакцина повинна зберігатися в особливих умовах, інакше вона не дасть очікуваного результату, або може мати негативні наслідки для здоров'я. Тому при сертифікації до вакцин ставляться так прискіпливо. КП “Фармація” закуповуватиме різні вакцини, які пройдуть сертифікацію, і кияни матимуть вибір, якою з них вакцинуватися.

Як тільки вакцини пройдуть усі необхідні перевірки, дистриб'ютори почнуть поставки, і ми закупимо та розвеземо ці препарати згідно нашого наказу по пунктах щеплення. Зазвичай діє не менше 10 таких пунктів — вони є в кожному районі міста Києва. Наші аптеки з кожним таким пунктом укладають угоди на поставку вакцин та забезпечення умов їх зберігання. Щодо цін — вакцини ми, як підприємство, підпорядковане КМДА, поставляємо по собівартості. Минулого року з аптечної бази нашого підприємства було відпущено 711 доз вакцини від грипу.

Варто пам'ятати, що щеплення краще проходити у спеціально визначених пунктах щеплень, адже вакцина повинна зберігатися у спеціальних умовах, має бути збережений температурний режим. Крім того, перед щепленням потрібно, щоб людину оглянув лікар — аби впевнитись, що немає протипоказань. Це може бути перенесене нещодавно захворювання, алергія на компоненти конкретної вакцини тощо.