logo

Найближча аптека:Аптека №31, Київ, просп. Науки, 4

Гаряча лінія 044 407-90-90

Від вершин у професії до гірських верховин

Фахівці Комунального підприємства “Фармація” досягають вершин у своїй професійній діяльності, а у День фармацевта підкорюють вершини Карпат. Це — давня традиція, коли колектив нашого підприємства у День фармацевта сходить на вершину Чорногірського масиву Карпат — Говерлу. Традиція, яка єднає колектив, надихає на нові звершення та дарує запас вражень і позитивних емоцій на цілий рік.


Цього року сходження на найвищу точку України — Говерлу (висота 2061 м) було справжнім подарунком працівникам КП “Фармація” від адміністрації підприємства, яка практично повністю профінансувала поїздку. Діставшись потягом до Івано-Франківська, 108 працівників КП “Фармація” автобусами відправилися до підніжжя Говерли. З самого ранку наші колеги взяли все необхідне і вирушили до вершини. Сяяло сонце, ліс навколо тішив краєвидами, поодинокі хмаринки додавали колориту довколишнім верховинам.


“За годину підйому сонечко почало припікати, стало спекотно, йти складніше через те, що поверхня гори змінилася з трав'яного покриву на дивне сплетіння коріння дерев і каміння”, — поділилася враженням від початку сходження юрист юридичного відділу Оксана Сопрунець. Але що вище наші колеги підіймалися, то складнішою ставала і дорога, і погода.

Всього підйом на Говерлу — близько 5 кілометрів. Наші колеги подолали його за 4 години. Вже приблизно за півтора кілометри від початку маршруту стає видно саму Говерлу — звідси вона видається не надто високою, такий собі курган, до вершини якого, здається, рукою подати. Насправді, це враження оманливе — якщо добре придивитися, люди, які йдуть уверх цим “курганом”, звідси виглядають меншими за комах, а чим вище сходиш, тим вищою стає і сама Говерла. Місцину цю називають “Говерлицею” — це досить таки широке плато, на якому частина працівників “Фармації”, які настільки стомилися, що далі йти просто не було сил, залишилася чекати на найбільш стійких підкорювачів Говерли.


Підйом до Говерлиці, хоч і складний, але порівняно з тим, що йде після нього, — більш-менш пологий. Далі починається сходження по більш крутому схилу і по камінні — самого різного розміру і ступеня загостреності, тому потрібно пильнувати, щоб не пошкодити ноги, не поранитися, не впасти.


І от, на фінальному етапі сходження гірська погода вирішила показати себе у всій красі. Це нагадувало казку “Дванадцять місяців”. Говерла зустріла наших туристів густим серпанком туману. Потім почалася гроза — у горах вона справляє неймовірне враження, адже луна від кожного удару грому розходиться далеко навкруги. Перун метав блискавиці, а небо сипонуло градом. Але ніщо вже не могло зіпсувати відчуття того, що ти — на вершині світу, що ти зміг, ти дійшов... навіть злива на зворотньому шляху, яка щедро поливала дощем наших колег, поки вони пробиралися до підніжжя гори.


“До труднощів нам не звикати!” — діляться враженнями учасники сходження. І справді, в роботі фармацевтам часто доводиться долати труднощі, і цьогорічне сходження на Говерлу багатьом нагадало роботу в аптеці: коли буває важко знайти підхід до пацієнта, який вже прийшов метати блискавиці, коли відвідувачі сиплють градом невдоволення, а потрібно порозумітися і допомогти. І потім, коли лікування допомогло, коли людина повертається, щоб подякувати за допомогу, — відчуття того, що праця твоя немарна, сонячним промінням зігріває душу.


Так і в горах — змокнувши до нитки (незважаючи на те, що всі готувалися до погодних сюрпризів і мали дощовики, йти довелося по воді, яка неслася з вершини), наші туристи дійшли до підніжжя Говерли, автобусами повернулися на базу, де змогли зігрітися та просушити одяг і взуття. Потім вони відправилися на екскурсію до мальовничого села Яремче, а частині наших колег пощастило забронювати місце і добре відігрітися у гуцульських чанах з відварами карпатських трав. Це були нові відчуття і нові враження, адже це таке своєрідне карпатське джакузі — чавунний чан з камінням на дні, в якому воду підігрівають до 40-45 градусів за допомогою відкритого вогню, розведеного під чаном. Здається, що люди у цьому чані “варяться” — принаймні, так це виглядає збоку. Але насправді це надзвичайно приємна процедура, яка покращує циркуляцію крові, а завдяки відварам трав допомагає розслабитися і зміцнює весь організм. Саме те, що потрібно людині, яка відчула на собі зрадливість карпатської погоди.


І незважаючи на всі перипетії, на випробування складним маршрутом і погодними викрутасами, працівники КП “Фармація” не просто дотрималися власної традиції — відзначити професійне свято на Говерлі, а й одержали масу позитивних вражень від довколишньої краси Карпат, від успішного подолання випробування горами, смачної гуцульської кухні та дружної компанії колег.