logo

Найближча аптека:Аптека №31, Київ, просп. Науки, 4

Гаряча лінія 044 407-90-90

Зростає попит на гомеопатію

Скільки б суперечок не точилося довкола гомеопатії, проте вона вже кілька століть користується сталим попитом, а кількість лікарів-гомеопатів збільшується не лише в Україні, але й у інших країнах, росте й кількість наукових досліджень у цій царині. Сьогодні можна сказати, що гомеопатія — це випробуваний протягом 250 років альтернативний метод лікування, який полягає у застосуванні малих доз лікарських субстанцій природного походження і дозволяє лікареві оптимізувати результативність лікування та дотримуватися заклику Гіппократа “Не нашкодь!”. Гомеопатичні лікарські засоби не мають побічних  ефектів, і що важливіше - чинять специфічний вплив на роботу всіх внутрішніх органів, стимулюючи процеси саморегуляції організму. У мережі аптек КП “Фармація” виготовленням гомеопатичних препаратів займається найбільш знана в Україні гомеопатична аптека №12.


Головна особливість гомеопатичних препаратів — те, що вони практично не викликають побічних реакцій, що надзвичайно важливо для лікування дітей, осіб похилого віку та людей з хронічними розладами та алергічними реакціями. Як метод лікування гомеопатія практикується у багатьох розвинених країнах світу, а в таких країнах як Великобританія, Германія та США гомеопатичні ліки виготовляють відповідно до Гомеопатичних Фармакопей цих держав.

В Україні тривалий час гомеопатичні ліки можна було придбати лише у кількох аптеках, які займалися їх виготовленням. Гомеопатична аптека КП “Фармація” знана майже у всіх країнах колишнього радянського табору, адже саме тут були напрацьовані кращі традиції екстемпорального виготовлення гомеопатичних препаратів. Ці препарати аптека №12 готує за усіма сучасними стандартами GMP та GCP, які є обов'язковими для фармакотерапевтичних засобів, оскільки вимоги до виробництва і стандартизації фармакотерапевтичних і гомеопатичних лікарських засобів практично однакові.

Аптека №12 виготовляє в цілому понад 2700 найменувань гомеопатичних однокомпонентних препаратів та 70 гомеопатичних комплексів для лікування та профілактики багатьох захворювань. Сировиною для гомеопатичних препаратів є рослини, однак на відміну від фітотерапії в гомеопатії використовують динамізоване розведення рослинних препаратів, яке наноситься на цукрові гранули. Таким чином частка рослинної сировини у гомеопатичному препараті складає близько третини загальної маси.

Велика бібліотека гомеопатичних розведень дає можливість спеціалістам аптеки №12 виготовляти гомеопатичні лікарські засоби за часто повторюваними рецептами та індивідуальними прописами. Тут виготовляють не лише однокомпонентні та комплексні препарати, але й гомеопатичні мазі, краплі, олії. Всі гомеопатичні розведення, які використовує у виробництві аптека №12, вироблені у Німеччині та Австрії, а гомеопатичні гранули — вітчизняного виробництва.

Замовлення на гомеопатичні ліки надходять з усіх куточків Києва та з різних регіонів України. Щоб не їхати за гомеопатичними ліками, скажімо, з Деснянського району столиці, пацієнт має можливість придбати ці ліки чи замовити їх у одній з найближчих аптек КП “Фармація”, перелік яких є на сайті підприємства. Для аптек мережі ліки виготовляють у вівторок та четвер, решту часу працюють на власні потреби. Спеціальна доставка розвозить гомеопатичні ліки, виготовлені у аптеці №12 за замовленнями, до аптек мережі КП “Фармація”, а за рецептами з інших регіонів України доставку здійснюють через поштові відправлення.Сам процес виготовлення гомеопатичних ліків, як стверджують спеціалісти аптеки №12, не надто складний. Головне — надзвичайна уважність та правильний розрахунок інгредієнтів на певну вагу основного компоненту. Ліки тут готують за Німецькою Гомеопатичною Фармакопеєю. Асистент провізора відважує необхідну кількість гомеопатичних гранул, додає розведення, скажімо, арніки гірської, певну кількість спирту для закріплення, ретельно перемішує — і виходить однокомпонентний гомеопатичний препарат “Arnica montana”, який застосовують при серцево-судинних захворюваннях. Іноді протягом дня лише одна аптека мережі КП “Фармація” замовляє близько 1,5 тисячі упаковок гомеопатичних ліків, що вкотре засвідчує їх популярність у населення.У розрізі захворювань найчастіше хворі звертають увагу на гомеопатію, намагаючись із найменшою шкодою для свого організму подолати сезонне вірусне захворювання, застуду, зміцнити імунітет. Також користуються попитом серед пацієнтів аптеки №12 комплекси від холециститу та розладів сну, заспокійливі гомеопатичні препарати, гомеопатія від симптомів клімаксу у жінок, аденоми простати у чоловіків та від різноманітних вікових захворювань шкіри.

Наприклад, гомеопатія при клімаксі дозволяє полегшити стан жінки за рахунок ліквідації депресії, усунення безсоння і нормалізації нервової діяльності. Механізм дії ліків полягає більше в ефекті плацебо, ніж у відновленні фізіологічних реакцій. Тим не менш, на практиці він приносить позитивний ефект, тому гомеопатичні препарати не можна виключати з переліку корисних в арсеналі ліків для усунення патології.

Популярні  і заспокійливі препарати — як індивідуальні прописи, так і комплексні ліки. Застосовують також гомеопатичне заспокійливе для дітей. Такі ліки призначають тоді, коли дитина погано спить, часто вередує, влаштовує істерики і т.д. Гомеопатія для грудних дітей у цьому випадку може бути гарною альтернативою різним седативним засобам, які діють дуже різко і можуть впливати на активність малюка.

Насамкінець варто зазначити, що гомеопатичні ліки дозволені Міністерством охорони здоров'я, і дедалі більше до виробництва гомеопатії вдаються і комерційні аптеки та промислові виробники фармацевтичної продукції. Зокрема, це стосується заспокійливих препаратів, гомеопатичних ліків для покращення пам'яті, для усунення розладів сну тощо.