logo

Найближча аптека:Аптека №31, Київ, просп. Науки, 4

Гаряча лінія 044 407-90-90

Вдосконалюємося і працюємо на благо здоров'я киян

Комунальне підприємство “Фармація” підтримує власні традиції забезпечення населення столиці якісними ліками та крокує у ногу з часом, запроваджуючи нові технології. Як соціально орієнтоване підприємство, КП “Фармація” є найбільш відповідальним виконавцем урядових та місцевих програм, разом з тим зберігаючи свої позиції як одного з найбільших платників податків серед комунальних підприємств столиці.

Аптечна мережа

На сьогодні КП “Фармація” залишається соціально орієнтованим підприємством та головним партнером Київської державної міської адміністрації, зберігаючи стратегічний запас ліків для населення столиці. Крім того, підприємство і цього року зберегло свої позиції у ТОП-10 найбільших постачальників ліків для госпітального сегменту столиці та серед найбільших платників податків серед комунальних підприємств Києва.Мережа аптек підприємства нараховує 152 аптечні заклади. Протягом року ми відкрили після капітального ремонту 5 аптечних закладів: капітально відремонтовано аптеки №90, №124 та №119, аптечні пункти аптек №80 та №99, завершується ремонт в аптеці №63. У цих аптеках, а також в аптеці №1 встановлено відеообладнання, яке згодом стане частиною безпекової програми мера Віталія Кличка “Безпечна столиця”. Всі ремонтні роботи проведено згідно нових будівельних норм, аптечні заклади облаштовано засобами доступності для всіх груп населення. Крім того, для зручності киян та задля уникнення черг у 12 наших аптеках та 3 аптечних пунктах облаштовано додаткові каси.

На аптечній базі поступово впроваджується програма енергоефективності, на разі проводиться заміна вікон. Також на аптечній базі запрацювала нова програма, яка значно покращила систему обліку товару.

Багато років поспіль аптечна мережа КП “Фармація” є базою для отримання практичного досвіду і знань студентами та інтернами профільних вузів. За угодами з майже всіма профільними коледжами та вузами України практику на нашому підприємстві цьогоріч пройшли 124 студенти та 50 інтернів, які мали можливість попрацювати в аптеці, повправлятися в роботі з програмним забезпеченням, застосувати на практиці отримані теоретичні знання.

Соціальні програми

Цей рік був досить непростим для працівників багатьох напрямів у царині охорони здоров'я, але особливо складно було саме фармацевтам, які працюють безпосередньо з людьми: довелося не лише мати справу з недосконалими урядовими програмами, але й освоювати нові технології із запровадженням електронного рецепта та проявити неабияку витримку при роботі з невдоволеними такими нововведеннями пацієнтами. Втім, наші фахівці справилися на “відмінно”, про що свідчить вагома частка відпущених нашими аптеками електронних рецептів: на старті електронного рецепта вона сягала понад 80% всіх отоварених у Києві рецептів за програмою “Доступні ліки”, а з початку року аптеки нашого підприємства відпустили доступних за ціною ліків на загальну суму понад 23 млн гривень.

Як і в попередні роки, КП “Фармація” і надалі є гарантом безперебійного забезпечення населення, хворого на цукровий діабет, препаратами інсуліну. Як відомо, інсулін є препаратом життєзабезпечення людини, тому ті аптеки комунального підприємства, які беруть участь у програмі реімбурсації інсулінів, постійно утримують повний їх асортимент. Звісно, додаткових витрат потребує і утримання асортименту, і забезпечення спеціальних умов зберігання та транспортування інсулінів. Але ми виконуємо взяті на себе зобов'язання і за цей рік відпустили киянам інсулінів на загальну суму понад 91 млн гривень.

Продовжує КП “Фармація” і власну соціальну програму, започатковану у якості партнера Київської міської державної адміністрації у частині забезпечення малозабезпечених верств населення столиці лікарськими засобами за спеціальною ціною. Програма була доопрацьована підприємством за дорученням київського міського голови Віталія Кличка. Цього року до переліку програми включено 333 найменування лікарських засобів, які користуються найбільшим попитом у киян, та окремо 10 найменувань препаратів від гіпертонії (в тому числі і комплексні). Ці препарати були підібрані особливо ретельно, з урахуванням потреб пацієнтів та протоколів лікування, та з тим, щоб ліки не повторювали перелік програми “Доступні ліки”. Всі ці лікарські засоби власники “Картки киянина” можуть отримати за спеціальною ціною — практично без націнки підприємства. Для дитячих будинків сімейного типу передбачено перелік лікарських засобів для дітей, які також будуть відпускатися за спеціальними цінами власникам “Картки киянина”. Це препарати, які застовуються для лікування поширених та сезонних захворювань, тому їх перелік буде змінюватися залежно від зміни сезону та потреб вихованців таких дитячих будинків. Ця програма є частиною соціальної роботи нашого підприємства і її виконання фінансується виключно власним коштом КП “Фармація”.

Ще одна міська програма, до якої КП “Фармація” долучилося кілька років тому — Міська цільова програма протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки. Вона є частиною стратегії ООН з подолання епідемії ВІЛ-інфекції - Фаст Трек (Fast-Track) і має на меті охопити лікуванням якомога більшу кількість ВІЛ-позитивних людей. Наше підприємство визначило перелік аптек, які відпускають препарати антиретровірусної терапії за цією програмою, і варто зауважити, що вона вже дала свої результати: охоплення спеціальним лікуванням зросло удвічі, про що свідчать дані Центру громадського здоров'я.

Нові технології та зміни підходів у роботі

Працюємо і з нововведеннями в маркетингу та інтернет-технологіях. Зокрема, впроваджена система нарахування бонусів за власною програмою лояльності “Картка переваг”, яка дає можливість використовувати бонуси, накопичені при купівлі товарів у наших аптеках, у якості знижки на наступні покупки. Також користувачі Інтернету мають можливість перевірити наявність ліків в аптеках нашої мережі та отримати знижку, зробивши передзамовлення.


Завдяки зміні підходів у профспілковій роботі до профспілкової організації КП “Фармація” вже повернулося понад півсотні працівників підприємства. Згодом члени профспілки матимуть можливість брати участь в організованих профспілковим комітетом екскурсіях цікавими місцями України, плануємо більше залучати наших працівників до корпоративних та профспілкових спортивних заходів, працюємо над пільговими абонементами у басейн тощо. Традиційним у нас на підприємстві довгий час було корпоративне сходження на Говерлу до професійного свята, але цього року бажаючих виявилося дуже мало — імовірно, через примхливу погоду найвищої точки України. Тому профспілка організовує цікаву та насичену програму поїздки до Львова та Трускавця — членам профспілки комітет компенсує половину вартості екскурсії.

Цього року ми в двадцяте відзначаємо наше професійне свято — День фармацевтичного працівника. І знову ж таки традиційно КП “Фармація” відзначає своїх кращих працівників, які отримають грошові премії та Подяки Київського міського голови, Почесні грамоти Департаменту охорони здоров'я КМДА та Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я, а також відзнаки до Дня фармацевтичного працівника від адміністрації та профспілкового комітету нашого підприємства за майже 20 номінаціями. Користуючись нагодою, вітаю всіх причетних із професійним святом - Днем фармацевтичного працівника та зичу міцного здоров'я, натхнення і витримки в роботі, вдячних пацієнтів, щастя, любові, сімейного затишку і добробуту!

Олександр ЛИТВИНЕНКО,

голова первинної профспілкової організації працівників КП “Фармація”